75100, Україна, Херсонська обл., м. Олешки, вул. Івана Мазепи, 104 child_tub_ks@ukr.net (05542) 2 26 93

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день 136 років тому (1882 р.) німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття мікобактерії туберкульозу. У 1905 р. вчений  був визнаний гідним Нобелівської премії з фізіології й медицини.

В 1993 році, Всесвітньою організацією охорони здоров`я  туберкульоз був оголошений національним лихом, а 24 березня – Всесвітнім днем боротьби з цим страшним захворюванням.

Метою Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусиллях щодо ліквідації цієї хвороби. На даний час одна третина світового населення інфікована. Це агресивне захворювання вражає всі вікові групи та соціальні категорії населення в працездатному і репродуктивному віці.

Початком протитуберкульозного руху можна вважати 20 квітня 1910 року, коли вперше було проведено акцію «Біла ромашка». Квітка білої ромашки була вибрана емблемою боротьби з туберкульозом, як символ чистого дихання. Подібні акції проводилися ще у 1908 році у Скандинавії. Під час днів «Білої ромашки» збиралися гроші та інші пожертви для лікування хворих сухотами.

В 1995 році ВООЗ зафіксувала в Україні епідемію туберкульозу, оскільки кількість хворих перевищувала 1 % населення, яка триває дотепер, і попри всі зусилля продовжує невпинно поширюватися.

В Обласній дитячій туберкульозній лікарні з 01 по 31 березня 2018 року триває місячник профілактики туберкульозу з метою активізації санітарно-просвітницької роботи, покращення рівня поінформованості пацієнтів з питань профілактики захворювання на туберкульоз. З дітьми та батьками організовано роботу шляхом проведення лекцій, бесід, анкетування, наочної агітації щодо запобігання виникненню та поширенню туберкульозу. Для пацієнтів лікарні медичний персонал розробив інформаційний буклет «Пам’ятка від лікаря Всезнайки. Усі разом зупинимо туберкульоз».

Слід знати та пам’ятати, що здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету стануть запорукою здоров’я кожної людини.