32-а річниця Чорнобильської трагедії. Пам’ятаємо, шануємо та вклоняємося ліквідаторам аварії на ЧАЕС

26 квітня 2018 року минуло 32 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття.

Чорнобиль… Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль   це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.

Пройдуть роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей – і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народиться далеко від скривдженої землі. Цей день завжди об’єднуватиме всіх українців одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Доторкнутися до сторінок Чорнобильської трагедії мали змогу маленькі пацієнти Обласної дитячої туберкульозної лікарні. 27 квітня науковим співробітником Олешківського краєзнавчого музею Салабудою Ольгою Олегівною для них була організована година спілкування із ліквідатором аварії на ЧАЕС Салабудою Олегом Павловичем. Зустріч проходила в теплій і невимушеній атмосфері. Олег Павлович ( на той час сержант відбував строкову військову службу у складі загону спецпризначення № 1408 та відряджений за наказом командування уже через 28 днів після вибуху атомного реактора) поділився з дітьми спогадами того буремного року, а учні слухали, затамувавши подих, адже це вже не сторінки книги й не кадри фільму. Це – слова безпосереднього учасника Чорнобильської драми.

У щирій розмові час проминув непомітно. Олег Павлович відповів на всі поставлені запитання, знаходячи для дітей потрібні слова. Хлопчики та дівчатка переглянули фотовиставку «Чорнобиль не має минулого», а також відеозаписи сім’ї Олега Павловича з відвідин у Чорнобилі пам’ятних заходів у 2016 році.

Наша пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року. Та найбільшою нагородою для людей, що більше тридцяти років тому без перебільшення врятували світ, повинні стати саме щира увага й цікавість юного покоління. Пам’ять житиме, допоки передаватиметься із вуст у вуста. І якщо народ пам’ятає уроки своєї історії, він вартий того, щоб дивитись у майбутнє.