Таємничий світ Поліни Андріївни Райко

На весняних канікулах діти відвідали хату Поліни Андріївни Райко.

Кожна з національних культур, що існують у світі, має свою специфіку, яка робить її неповторною, унікальною. Завдяки цьому кожна нація не схожа на іншу.

Самобутня національна культура українського народу є невід’ємною частиною світової культури. Архітектурні пам’ятки, шедеври скульптури, твори живопису дають можливість віднести нашу державу до країн з багатою історико-культурною спадщиною. Безперечно, кожен громадянин має святий обов’язок: зберегти культурну спадщину предків та подбати про долю своєї землі.

Ми живемо в чудовому Олешківському краї, сповненого героїчних сторінок історії, який надзвичайно багатий природним потенціалом, культурними традКиціями, працьовитими, талановитими людьми.

Хочеться згадати про незвичайну людину, жительку нашого міста, Поліну Андріївну Райко. На долю цієї жінки випало чимало горя і випробувань та душевний спокій вона знайшла в творчості. Майже в 70-літньому віці, не маючи відповідної художньої освіти, розписала свій будинок та створила власний мальований світ.
Побувавши на екскурсії, маленькі пацієнти нашої лікарні були вражені атмосферою будинку та простими і водночас унікальними композиціями художниці-самородка. Дітей переповняла гордість за талановиту землячку, могутність та багатогранність культури нашого народу.

Проходять роки, невблаганно минає час, «майстерня» Поліни Райко потребує реставрації та збереження оригінальних розписів.

Представити Україну світовому співтовариству допомагають наші видатні культурні цінності. Ми повинні впевнено посісти достойне місце у системі заходів щодо створення позитивного іміджу держави на міжнародному рівні.

Тож будемо свідомими того, що кожен українець є спадкоємцем глибокої і мудрої нації, багатої духовно і морально. Гасло « Пам’ятати. Відродити. Зберегти» закликає нас плекати культурні надбання свого народу, бо саме вони відкривають нам шлях до духовності.

Бережімо народну спадщину!